close
دانلود آهنگ جدید
ارسال لینک پشنگ کامکار

سایت موسیقی شهاب خدایاری

نوازنده سنتور

پشنگ کامکار سال 1330 در سنندج متولد شد و از 12 سالگی همانند خواهر و برادران دیگرش موسیقی را نزد پدر آموخت. 

پشنگ کامکارآموزش سنتور رااز سال 1345 در مرکز فرهنگ و هنر سنندج آغاز کرد و به مدت پنج سال با مرکز رادیوی سنندج همکاری خود را ادامه داد. پس از این دوران به تهران سفر کرد و در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران به اخذ درجه ليسانس موسيقي نايل شد.

او همچنین در آزمون تکنوازی سنتور كانون باربد، که توسط نور علی خان برومند تأسیس شده بود شرکت کرد و به مقام نخست دست یافت. در سال 1384 نیز به مقام درجه یک هنری توسط شورای ارزشیابی هنرمندان نائل شد. او هم اکنون در گروه موسیقی کامکارها فعالیت مستمر خود را ادامه می دهد.
پشنگ کامکار یکی از بنیان گذاران گروه شیداست. ازجمله آثار او می توان به سه نوازی و تکنوازی سنتور، گلگشت، به یاد صبا، بارانه(تکنوازی)، فراق، تکنوازی سنتور در ماهور و راست پنجگاه و همچنین گل به دامن اشاره كرد.
او آثار مكتوبي چون شيوۀ سنتور نوازي، ردیف میرزا عبدالله برای سنتور، موج، گلنار، یادگاران، سپیده و هزاردستان را به دست انتشار سپرده است. پشنگ در كنار تدريس در های خصوصی به تدریس در دانشكدۀ هنر و معماري دانشگاه آزاد و تدریس و عضويت در هيِِات ژوري دانشكدۀ موسيقي كرج نیز مشغول است. سابقه تدریس ساز سنتور این نوازنده به بیش از سی سال می رسد.

نوشته شده در یکشنبه 16 بهمن 1390ساعت 2:51 توسط شهاب|

جاوا اسكریپت