close
دانلود آهنگ جدید
ارسال لینک استاد پایور

سایت موسیقی شهاب خدایاری

نوازنده سنتور

 استاد پایور مدتی نزد حسین دهلوی و امانوئل ملیک اصلانیان آهنگسازی  آموخت . او فعالیت خود را در زمینه های موسیقی ایرانی ـ به ویژه با سنتور ـ از سال ۱۳۳۴ در اداره ی کل هنر های زیبا (وزارت فرهنگ و هنر) آغاز کرد. پس از تاسیس تلویزیون به اجرای برنامه های زنده در این رسانه ی گروهی پرداخت .

با تاسیس تالار رودکی(۱۳۴۶) فعالیت های اجرایی او افزوده شد و بسیاری از آثار استادان گذشته را با ذوق و سلیقه ی خاص خود تنظیم و همراه با خوانندگان معروف آن زمان در این تالار اجرا کرد.

در سال ۱۳۴۲ برای تحصیل زبان انگلیسی به انگلستان رفت و پس از گذراندن دوره ی سه ساله موفق به دریافت درجه ی تخصصی زبان از دانشگاه کمبریج شد. در اواخر همین دوره های تحصیلی چند برنامه ی تکنوازی سنتور را همراه با سخنرانی هایی در معرفی موسیقی ایرانی در دانشگاه لندن و کمبریج اجرا کرد .

بازگشت پایور از انگلستان مصادف بود با جشن های هنر شیراز . او همه ساله با گروه اساتید و گروه نوازندگان فرهنگ و هنر نمونه های ارزشمندی از آثار بزرگان موسیقی ملی و نیز آثار خود را در این جشن ها اجرا می کرد. استاد پایور در سال ۱۳۴۷ از وزارت دارایی به وزارت آموزش و پرورش (سازمان مبارزه با بی سوادی) منتقل و در سال ۱۳۵۵ بازنشسته شد.

 راست:استاد حسین تهرانی          وسط:استاد فرامرز پایور                 چپ:استاد حسین دهلوی

نوشته شده در یکشنبه 16 بهمن 1390ساعت 2:56 توسط شهاب|

جاوا اسكریپت